Výstavba betonového plotu na klíč ano či ne
O betonových plotech se mezi lidmi rozkřikla informace, že jde o suchý systém výstavby, že připomíná stavebnici, a že je to vhodná pracovní činnost i pro šikovné kutily a řemeslníky. Ano, je to tak, skutečně není nutné betonové segmenty k sobě lepit či tmelit, po zabetonování sloupků je pouze zasunete do drážek a tím celá akce končí. Musíte si ale uvědomit, že jednotlivé díly něco váží, nejsou to pálené cihly o hmotnosti pět kilo, zde pracujete s vahou stavebních dílců mnohem vyšší, a právě to rozhoduje o tom, zda plot postavit sami, nebo raději práci svěřit profesionálům.
V čem spočívá profesionalita výstavby plotu na klíč
Výkopové práce – k provádění výkopových prací u oplocení větší délky je potřebná jistá mechanizace. Pokud například bude nutné vykopat otvory pro sloupky v počtu sedmdesáti jam, hlubokých 80 cm, zabralo by vám to s ručním nářadím několik týdnů. Komplikace mohou nastat u problematického podloží, jako je stavební navážka, zahrabané pletivo, kořeny stromů apod. To vše přináší nezkušeným amatérům velké potíže.
Manipulace s materiálem – řidič a závozník nákladního vozidla vám přivezou stavební materiál před váš dům a složí jej na ulici tak, aby nepřekážel silničnímu provozu. Vy se pak musíte postarat o jeho přemístění na staveniště, například do zadního traktu vašeho pozemku. K tomu bude zapotřebí paletový nakladač či vysokozdvižný vozík s obsluhou, což nebude zrovna nejlevnější záležitost. Podobné to bude i s manipulacemi s betonovými panely a s jejich zdviháním do výšky při zasouvání do drážek mezi sloupky – zde se opět neobejdete bez mechanizace, zpravidla je k tomu zapotřebí autojeřáb s jeřábníkem, a to také nebude zadarmo.
Záruka na provedenou práci – s výstavbou betonového plotu na klíč získáte záruku na provedenou práci od A až do Z, profesionál ručí za kvalitu výkopových prací i samotné montáže oplocení. Správně provedená výstavba plotu mu udává životnost několika desítek let.